Informace

Novinky

Slevy

Napsali na Heuréka.cz

Pavla
4.504.504.504.504.50
trpělive mi všechno vysvětlili, milá paní. Nemohla jsem to pořád objednat tak mi s tím pomohly. Doporučuju.

2019-10-23

Franta L. Ověřený zákazník Heuréka.cz
5.005.005.005.005.00
Výborná nabídka domácích testů - některé jsem jinde vůbec nenašel. Třeba streptokoka mají jinde jen z krve. Objednávka i dodání bez problémů.

2019-09-23

Petra
5.005.005.005.005.00
Ochotný, nechala jsem si dovízt kurýrem. Vše bez problémů.

2019-08-15

Overený zakazník Heureka.sk
5.005.005.005.005.00
Rýchle dodanie

2019-07-23

Jirka z Brna - Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Blesková dodávka - dost jsem na to spěchal.

2019-10-15

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
rychlost

2020-01-16

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Přehledné stránky Rychlá navigace v mobilu

2020-01-13

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Kvalitní návod Dobrá komunikace

2020-01-13

Sledujte náš Facebook

Podkategorie

 • TENS - proti bolesti

  TENS je zkratka pro Transkutánní (skrz kůži) Elektrickou Nervovou Stimulaci. Léčba je založena na předávání slabých elektrických impulsů skrz kůži k podkožním nervovým receptorům. Kontakt s podkožím je zajištěn pomocí elektrod. TENS elektrody jsou většinou umístěny okolo bolestivé oblasti či přímo na bolestivé místo nebo na akupunkturní body.

  TENS impulsy pomáhají tělu v tvorbě vlastních látek proti bolesti. TENS jednotka neposkytuje přímý lék na problémy, které jsou odpovědné za bolesti, ale významně zmírní vnímání této bolesti.

  Tělu také pomůže stimulovat tvorbu řady vlastních nejrůznějších látek, které pomáhají v léčebném procesu.

   

  K tlumení akutní a chronické bolesti při:

  - Revmatoidní artritida

  - Artróza jednoho nebo více kloubů

  - Ankylozující spondylitida (Bechtěrevova nemoc)

  - Poranění krční páteře, krční spondylitida

  - Problémy v oblasti zad (poranění obratlů, vyhřezlé ploténky), spondylitida

  - Osteoporéza

  - Ischias (zánět sedacího nervu)

  - Fibrozitida (myofasciální syndrom)

  - Akutní podvrtnutí (sportovní, pracovní úrazy)

  - Migréna a bolesti hlavy

  - Menstruační problémy

  - Bolesti periferních nervů a neuropatie z různých příčin

  - Herpetická onemocnění (pásový opar)

  - Pooperační neuralgie, bolest zjizvené tkáně

  - Nádorová onemocnění

  - Nevolnosti a zvracení

  - Únavové bolesti končetin (např. po sportovních či jiných fyzických výkonech)

  - Zánět šlach (burzitida)

  - Fantomová bolest amputované končetiny

  Elektrostimulační metoda TENS je k úlevě od bolesti

  úspěšně používána na celém světě již řadu let.

 • EMS - svalová stimulace

  Elektrická svalová stimulace (EMS) se úspěšně používá v léčebné rehabilitaci na všech úrovních, u všech sportů.

  Sportovci používají EMS jako doplněk pravidelného tréninku. EMS vytváří intenzivní kontrakce svalů při tréninku nebo jemné vibrace při relaxaci.

  Normální svalová aktivita je řízena centrálními a periferními nervovými systémy, které přenáší elektrické signály do svalů. EMS pracuje podobně, až na to, že používá vnější elektrické impulsy, přenášené prostřednictvím kůže. Jsou vedeny pomocí nervů do konkrétně cíleného svalu, který reaguje kontrakcí právě tak, jako se tomu děje při normální svalové činnosti.

  EMS se používá pro různé druhy svalových cvičení:

  - Resistenční síla                              
  - Výbušná síla
  - Regenerace 
  - Kapilarizace                                     
  - Lipolýza 
  - Drenáž                                             
  - Zpevnění
  - Posilování        
  - Kresba
  - Kulturistika                                      
  - Relaxace
  - Zahřívání         
  - Maximální síla

  Hlavní výhody cvičení s elektrickým svalovým stimulátorem :

  • Můžete se zaměřit na konkrétní sval či skupinu svalů. To dělá z EMS velice užitečnou   metodu po  zranění, kdy některé svaly potřebují zvýšenou pozornost.
  • EMS je vynikající metoda regenerace, protože zvyšuje krevní oběh a vylučování toxinů.
  • EMS má na sval relaxační účinek.
  • EMS stimuluje jak pomalá, tak rychlá svalová vlákna. Pomalá vlákna se využívají hlavně u vytrvalostních sportů, zatímco rychlá vlákna jsou obzvláště důležitá u sportů, které vyžadují sílu při vysoké rychlosti. Při obyčejném tréninku je normálně obtížné se na rychlá svalová vlákna zaměřit.
 • PFS - proti inkontinenci

  Inkontinence je mimořádně citlivý a bohužel velmi častý zdravotní a sociální problém. Jedna ze tří žen trpí v některém období svého života inkontinencí. Ta může nastat kdykoliv, nejčastěji po porodu.Únik moči sám o sobě není nemoc, ale stav, který může mít mnoho různých příčin. Z tohoto vyplývá, že před samotnou léčbou inkontinence je nezbytné správně diagnostikovat příčinu a typ inkontinence. Každý typ lze efektivněji léčit tehdy, pokud se s léčbou inkontinence začne včas. Pacienti by se neměli léčit sami, ale vždy se obrátit buď na svého praktického lékaře, nebo ještě lépe na odborníka - urogynekologa nebo urologa.

  MOŽNOSTI LÉČBY:

  Gymnastika pánevního dna (Kegelovy cviky)

  Posílení svalů pánevního dna je prvním terapeutickým krokem u méně závažné stresové inkontinence, nedoprovázené výrazným sestupem pánevních orgánů. Efekt posilování svalstva pánevního dna je zřejmý až po uplynutí poměrně dlouhé doby (až 3 měsíce) – je tedy nutná trpělivost, pravidelnost cvičení a správné provádění cviků.

  www.tvmedicina.cz – beseda s fyzioterapeutem

  Elektrostimulace 

  Používá se běžně v ambulantní praxi i v domácím prostředí. Elektrostimulaci lze využít u všech typů inkontinence, u pacientek k doplnění rehabilitační péče, v případech kontraindikace či selhávání medikamentózní léčby.

  Pesary

  Léčba pesary je zavedena v gynekologické praxi, ale bývá často opomíjena. Pro řešení inkontinence se hodí dva typy – kostkový a kruhový s uretrální olivkou - jejich cena je však poměrně vysoká. Méně vhodný je klasický kruhový Mayerův pesar, včetně provedení z plexiskla.

  Farmakologická léčba stresové inkontinence

  Jejím účelem je zvýšit uretrální uzavírací tlak pomocí hladkých svalových vláken v utretře a příčně pruhované svaloviny svěračů a pánevního dna. V praxi toto využívá pouze úzký okruh pacientek spíše jako doplnění základních metod konzervativní léčby stresové inkontinence.

  Operativní řešení stresové inkontinence

  Úspěšnou chirurgickou metodou řešení inkontinence je aplikace tzv. TVT pásky (Tension free Vaginal Tape). Tato beznapěťová páska poskytuje oporu uvolněné močové trubici a navrací ji schopnost kontinence. Operační výkon lze provést v lokální anestézii, s dobou hospitalizace cca 2 dny. K úplnému zhojení je zapotřebí 4 - 8 týdnů.


  Druhou nejčastěji používanou operační metodou je závěsná abdominální operace (kolposuspenze podle Burche). V současnosti se používá především při břišních gynekologických operacích a její efektivita je srovnatelná s operací pomocí volně uložené pásky.

  Operační řešení ovšem není vhodné pro všechny pacientky – vždy určí lékař dle různých kontraindikací, typu a stupně inkontinence aj. hledisek.  Co je to PFS?

  PFS (Pelvic Floor Stimulation) = stimulace pánevního dna. Je to metoda posilování svalů pánevního dna, pomocí které se odstraňují problémy s inkontinencí.

  Elektrostimulací  vnitřní vaginální sondou pomocí jemných elektrických impulsů dochází ke cyklickému stažení a vzápětí k uvolnění svalů pánevního dna a tím k jejich zpevnění.

  U mužské inkontinence se využívá k posílení svalů pánevního dna mírných elektrických impulsů z vnitřní anální sondy.  UPOZORNĚNÍ: Zdravotní pojišťovna Škoda (209) a Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra (211) připlácejí na pomůcky na posílení pánevního dna 500 Kč.

  Podmínky:
  1. předložení platebního dokladu
  2. potvrzení od lékaře o stanovení příslušné diagnózy (N 39.3).

  V jednání jsou VZP a další zdravotní pojišťovny.  Zajímavý článek na téma inkontinence: 

  http://www.azrodina.cz/5719-inkontinence-nechteny-unik-moci-u-zen-jak-mu-zabranit

 • TENS - proti porodním...

  TENS je zkratka pro Transkutánní (skrz kůži) Elektrickou Nervovou Stimulaci. Metoda TENS je úspěšně používána jako nefarmakologická metoda tišení porodních bolestí. Jedná se o elektrickou stimulaci v oblasti beder. Poprvé využití tohoto prostředku na zmírnění porodních bolestí popsal Kanaďan Ronald Melzack. Se svou teorií použití TENS přišel v roce 1965. Poprvé pak TENS využili pro zmírnění porodních bolestí ve Švédsku a metoda se poté postupně začala šířit do celého světa.

  Výhodou použití transkutánní elektrické nervové stimulace při porodu je to, že se jedná o nefarmakologickou metodu. Do těla matky se tedy nedostanou žádné chemikálie, které by mohly zatížit či znečistit její organismus. Léky také mívají vedlejší účinek – těm se dá pomocí nefarmakologických metod vyhnout. Transkutánní elektrická nervová stimulace nemá žádné negativní účinky na plod ani na matku. Úlevu od porodních bolestí při použití TENS pociťuje zhruba 60 % rodiček.

  Pokud si žena přeje použít TENS u svého porodu, měla by to oznámit personálu porodnice, kde se chystá rodit. Elektrody digitálního uvolňovače bolesti se připevňují na kůži do bederní oblasti. Tento přístroj vysílá drobné elektrické impulzy, jimiž se blokuje cesta signálů bolesti po nervových vláknech do mozku. TENS je obzvláště užitečný v raných fázích porodu, kdy pomáhá Vašemu tělu vytvořit si endorfiny, což jsou vlastní chemické látky, díky nimž se budete cítit dobře. Během používání tohoto přístroje se můžete volně pohybovat a jeho užití nemá na Vaše děťátko žádný vliv. Intenzitu elektrických impulzů si můžete sama nastavit podle aktuálního pocitu bolesti. Bude trvat cca 40 min., než pocítíte první účinky digitálního uvolňovače bolesti, takže pokud se pro tuto metodu rozhodnete, je vhodné začít TENS používat hned na počátku porodu. 

  Přístroj nebudete moci používat při porodu do vody, při sprchování či při natáčení kardiotokografického záznamu.


  Proč používat TENS během porodu:
   
  • Blokuje signály bolesti
  • Uvolňuje v těle endofriny
  • Zkracuje se fáze porodu
  • Matka je porodem méně unavená
  • Matka ani dítě není vystaveno nežádoucím účinkům anestetik

   

  Elektrostimulační metoda TENS je k úlevě

  od porodních i poporodních bolestí

  úspěšně používána na celém světě již řadu let.

   

  Pohled odborníka:  

  http://lekari.porodnice.cz/transkutanni-elektricka-nervova-stimulace-tens

  Elle TENS v  "Good Morning Britain", 19.6.2015:

  https://www.youtube.com/watch?v=TXQlwlfnZbY&feature=youtu.be

  Krátká instruktáž:

  https://www.youtube.com/watch?v=4gUEtYAqPw8

 • Elektrody a příslušenství

  Elektrody, podložky, vaginální a anální sondy, náhradní díly, ...

Zobrazuje se 1 - 12 z 12 položek
Zobrazuje se 1 - 12 z 12 položek

Zdravotní stimulační přístroje Je zde 12 produktů.

Námi dodávané stimulační přístroje mají prokazatelné účinky na tu oblast, pro kterou jsou určena (ať již se jedná o elektronická zařízení na tišení bolest či stimulační zařízení, podporující poúrazovou regeneraci, boj proti inkontinenci či sportovní rehabilitaci).

Všechna námi dodávaná zařízení mají potřebné zdravotnické a technické certifikace...

Námi dodávané stimulační přístroje mají prokazatelné účinky na tu oblast, pro kterou jsou určena (ať již se jedná o elektronická zařízení na tišení bolest či stimulační zařízení, podporující poúrazovou regeneraci, boj proti inkontinenci či sportovní rehabilitaci).

Všechna námi dodávaná zařízení mají potřebné zdravotnické a technické certifikace. Zařízení byla klinicky odzkoušena a dlouhodobě testována. Produkty Body Clock jsou TENS zařízení té nejvyšší kvality. Jsou oblíbené pro  jednoduchou obsluhu při využití nejmodernějších technologií. V nabídce jsou i žádané výrobky společnosti NEEN nebo spotřební materiál STIMEX.    

 

ZÁRUČNÍ DOBA na zařízeni Body Clock:  5 let (výměnným způsobem), nevztahuje se na životnost baterií)

CERTIFIKACE:    EEC   ISO 9001   ISO 13485

Více