Výprodej! -25% Imutest  Cats - imunologický test alergie na kočky

Imutest Egg - test alergie na vejce - sleva

EAN: 5060276660020
86321_sl
365,70 Kč bez DPH Ušetříte 25% 442,50 Kč
590,00 Kč
365,70 Kč bez DPH Dodání 1-3 pracovní dny

Historie ceny     Historie ceny
Historie ceny Nejnižší cena za posledních 30 dnů: 442,50 Kč

Test Imutest Egg je snadno použitelná pomoc při diagnostice zvýšené citlivosti na vaječné alergeny. Pomáhá potvrdit, zda jsou alergické příznaky způsobené skutečnou alergickou reakcí. 

Skladem

Přes 2 miliony lidí v České republice trpí nějakou formou alergie. Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na neškodné látky v okolním prostředí. Organismus se při styku s alergenem cítí ohrožen a imunitní systém proto na obranu uvolní látku, histamin, která ale způsobuje projevy alergie. Alergenem může být v podstatě jakákoli cizorodá látka, nejčastější je pyl.

Počet alergiků neustále roste. Nejméně 25 % obyvatelstva ve vyspělých zemích je alergických na nějakou látku – a tento počet trvale stoupá! Nové výzkumy ukazují, že u dětí je podíl alergiků ještě větší. 

Někteří lidé, a to i ti, kteří jsou alergií postiženi, mají tendenci její závažnost podceňovat. Bylo dokázáno, že u pacientů trpících alergickou rýmou existuje 3,5x větší pravděpodobnost vzniku astmatu než u ostatní populace. Navíc nedostatečné léčení alergie může způsobit komplikace ve formě astmatu, ztráty chuti, čichu nebo zánětu vedlejších nosních dutin.

Nejčastějšími projevy alergických onemocnění je kýchání, svědění a ucpání nosu ( senná rýma), svědění a zarudnutí očí (zánět spojivek), ekzém, kopřivky, kašel, dušnost, hvízdání (astma). 

Alergie na vejce

Příčinou alergie na vejce mohou být bílkoviny bílku i žloutku. Vaječný bílek je více alergenní než žloutek. Vaječné bílkoviny patří mezi nejrozšířenější potravinové alergeny. Je nezbytné rozlišovat mezi pravou alergií a pouhou přecitlivělostí. U více než 50% dětí s atopickým ekzémem bývají vyšší koncentrace IgE proti některé bílkovině vajíčka.  Přecitlivělost na vejce často mizí ve čtvrtém nebo pátém roce života, ale téměř vždy do deseti let. Při pravé alergii je třeba dát si pozor na veškerá drůbeží vejce bez výjimky (včetně tzv. „bezpečných“ křepelčích). Dostatečné působení vyšších teplot vaječné alergeny částečně otupí. Nejčastějším příznakem alergie na vejce je kopřivka a/nebo otok vznikající do 30 minut po expozici. Kopřivka se typicky objevuje v obličeji a po kožním kontaktu s vejcem. Může být přítomen otok obličeje i rtů, někdy dochází k aktivaci stávajících ložisek ekzému. Relativně častým příznakem je zvracení bezprostředně po požití vejce. Při závažnější reakci se mohou objevit kromě kožních příznaků také příznaky gastrointestinální, respirační, kardiovaskulární až po plně vyjádřenou anafylaxi.

Test Imutest Egg na vaječné alergeny se určitě vyplatí například lidem s časově náročným zaměstnáním, kteřří si díky němu mohou během několika minut udělat orientační představu o závažnosti svého zdravotního stavu, ocení jej ale třeba i maminky s malými dětmi.

Testy jsou vhodné i pro kontrolní domácí diagnostiku.

Vyšetření se provádí jako běžný odběr kapky krve z konečku prstu, výsledek znáte za pár minut přímo v pohodlí domova.

Tato diagnostika od renomované britské společnosti Imutest Limited má veškeré potřebné zdravotní certifikáty a dlouhodobé atesty. 

VÝHODY

• Rychlá, jednoduchá a přesná detekce míry citlivosti na vaječné alergeny.

• Výsledek je znám za 15-30 minut.

SNADNÉ POUŽITÍ

• Unikátní zařízení typu all-in-one umožňuje snadné testování a vyhodnocení.

• Uživatelsky zcela bezpečné. 

• Zvládne to každý!

BALENÍ

Testovací sada obsahuje:

  • Balení obsahující 1 sterilní jehlu na píchnutí do prstu, 1 trubičku na krev a 1 lahvičku s      detekčním roztokem
  • Obal z umělohmotné fólie obsahující testovací jednotku a vysoušecí   sáček. Sáček musí být žlutý nebo světle zeleno-žlutý, aby byl test účinný. Pokud je zelený, kontaktujte svého místního distributora či prodejce.
  • Návod k použití v českém jazyce

SKLADOVÁNÍ A UCHOVÁVÁNÍ

Testovací sada by měla být skladována a používána při normální pokojové teplotě. Pokud byla skladována při mnohem nižší teplotě, nechejte ji minimálně dvě hodiny neotevřenou v pokojové teplotě. 

Vlastnosti

Datum exspirace:
2024-07