Výprodej! Novamed FPV Ag One-step Assay - test k detekci kočičího moru

Novamed FPV Ag One-step Assay - test k detekci kočičího moru - 5 ks

R-5104-5
1 280,99 Kč bez DPH 1 550,00 Kč
1 280,99 Kč bez DPH

FPV Ag One-step Assay test - rychlá, jednoduchá a spolehlivá diagnostika koček s podezřením na infekci virem panleukopenie. 5 testů v balení.

Termín dodání na dotaz

Panleukopénie je velmi nakažlivé a nebezpečné virové onemocnění koček. Pro svůj akutní průběh končící často smrtí bývá nazýváno jako kočiči mor. Původcem nemoci je kočičí parvovirus. Kočičí parvovirus napadá pouze kočky a kočkovité šelmy.

Virus může napadat kočky jakéhokoliv věku, ale koťata do 4 měsíců jsou nejrizikovější skupinou (mortalita je zde až 100%). To je způsobeno zejména tím, že koťata pomalu ztrácí pasivní imunitu, kterou získaly z mateřského mléka. Kočky se infikují kontaktem se sekretem nemocné kočky (stolice, sliny a zvratky). Orální cesta infekce je určitě nejčastější, skrz misky, toalety, pelíšky a přímým kontaktem. Onemocnění může být přenášeno i blechami, virus se může také přinést domů na botách a oblečení.

Inkubační doba je mezi 2-10 dny. Nakažené kočky mají horečku, průjem (silně zapáchající a často krvavý) a zvracení. Pacienti se velmi rychle dehydratují. Nevakcinovaným březím kočkám odumírají plody v děloze, což následně způsobuje sterilitu nebo potrat, pokud k infekci došlo ve druhé polovině březosti, časté je také narození mrtvých koťat. Pokud byla kočka infikovaná v pozdním stádiu březosti dochází vrozeným defektům koťat (postižení očí a mozečku). Tato koťata pak mají potíže s hybností, koordinací, slepotu nebo hydrocefalus.

Nejdůležitějším bodem terapie je její včasné nasazení. Při vysoce akutním průběhu můžou hrát roli i minuty. Největší komplikací léčby je rozvoj DIC nebo superinfekce jiným kočičím virem (nejčastěji kalicivirem nebo FeLV).

FPV Ag One-step Assay je sendvičová imunochromatografická zkouška laterálního toku ke kvalitativní detekci viru kočičí panleukopenie Feline Panleucopenia Virus (FPV Ag) z kočičí stolice nebo zvratků.

Tato diagnostika od renomované izraelské společnosti Novamed Ltd. má veškeré potřebné certifikáty a dlouhodobé atesty. 

FPV Ag One-step Assay se určitě vyplatí například lidem s časově náročným zaměstnáním, kteří si díky němu mohou během několika minut udělat orientační představu o závažnosti zdravotního stavu své kočky.

VÝHODY

  • Bezpečná a spolehlivá detekce antigenu viru panleukopenie.
  • Výsledek je znám za méně než 15 minut.
  • Výtečná pomůcka k předpovědi prognózy FPV infikované kočky během léčby. 
  • Dlouhá expirační doba (18 měsíců)

SNADNÉ POUŽITÍ

• Zařízení typu all-in-one umožňuje snadné testování a vyhodnocení.

• Uživatelsky zcela bezpečné. 

• Zvládne to každý!

BALENÍ

• Všechny nutné komponenty testu jsou integrovány do jedinečné platformy.

• Jednotlivé balení pro snadné testování a bezpečnou likvidaci po použití.

OBSAH BALENÍ

Každé balení FPV Ag One-step Assay obsahuje vše potřebné k provedení pěti testů:

  • 5 x foliové pouzdro obsahující kazetu, pipetu a sáček s vysoušedlem
  • 5 x lahvička s činidlem (1 ml každá)
  • 5 x výtěrový tampon
  • Návod k použití v českém jazyce

SKLADOVÁNÍ A UCHOVÁVÁNÍ

Skladujte zabalené v uzavřeném obalu v chladničce nebo při pokojové teplotě (+2°C - +30°C). Neuchovávejte v mrazničce. Datum použitelnosti je uveden na obale.

Vlastnosti

Datum exspirace:
2022-03

Novamed_FPV_Navod

Stáhnout soubor (239.42k)