Novamed Chlamydia Test - domácí test na chlamydie pro muže i ženy

Novamed Chlamydia Test - test pro muže i ženy - 5ks

R-6016-5
848,21 Kč bez DPH 950,00 Kč
848,21 Kč bez DPH Dodání 1-3 pracovní dny

Historie ceny     Historie ceny
Historie ceny Nejnižší cena za posledních 30 dnů: 950,00 Kč

Rychlý, jednoduchý a spolehlivý test k detekci chlamydiové infekce, způsobené Chlamydia trachomatis z výtěru krčku děložního hrdla u žen, výtěru z močové trubice u mužů a očního vzorku u symptomatických pacientů. 5 testů v jednom balení.

Skladem

Chlamydiová infekce je sexuálně přenosná nemoc, kterou způsobuje bakterie Chlamydia trachomatis. Chlamydiové infekce jsou velice zákeřnéNemoc se v většinou projevuje jako zánět v urogenitálním traktu či rektu. Nemoc ale může probíhat i skrytě, protože část nakažených nepociťuje žádné symptomy, jako je výtok či bolesti v oblasti pohlavních orgánů. 

MUŽI - u mužů se infekce projevuje zánětem močové trubice. 40 – 50% všech zánětů je způsobeno právě přítomností chlamydií. Pokud se infekce projeví, prvními příznaky jsou pálení a bolestivost při močení, někdy se může vyskytnout vodnatý výtok z močové trubice. Inkubační doba je 10–20 dní. Pokud nedojde k včasné léčbě, mohou nastat komplikace. Infekce prostupuje z močových cest do prostaty a následně přes chámovody k varlatům a nadvarlatům. V některých případech dochází i k zánětu konečníku. Zánět je velmi bolestivý a může vyústit až v neplodnost.

ŽENY - sliznice pochvy u žen je proti chlamydiím odolná, proto infekce prostupuje až na děložní hrdlo. Projevy většinou nejsou nikterak výrazné, a proto často dochází k podcenění zdravotního stavu. Především se vyskytuje výtok (neurčitý, hlenovitý až hnisavý), bolestivost při pohlavním styku, krvácení v průběhu cyklu a rovněž jako u mužů svědění a pálení při močení. Postižen může být také vnější genitál výskytem puchýřků. U žen postihují chlamydiové infekce většinou zároveň děložní hrdlo i močovou trubici. Pokud se infekce včas nezaléčí, postupuje infekce přes dělohu na vejcovody a na vaječníky. Vzniká tzv. jako hluboký pánevní zánět, který se projevuje silnou bolestí v podbřišku, zvýšenou teplotou, popř. poruchami menstruačního cyklu. 

Lidská chlamydiová infekce způsobuje taková onemocnění, jakými jsou zánět spojivek, venerický lymfogranulom, a řadu dalších pohlavně přenosných chorob (až 25 klinických syndromů), které byly dříve připisovány jiné nebo neznámé etilologii (zánět sliznice konečníku, zánět děložního hrdla, neplodnost, Reiterův syndrom, zánět nadvarlete, zánět pánve a mimoděložní těhotenství). Infekce děložního hrdla může být jedním z faktorů pro vznik karcinomu. V některých případech dojde při porodu k přenosu na novorozence.  Ve 40 % případů onemocní novorozenci pár týdnů po porodu chlamydiovým zánětem spojivek a u 10 % z nich se po dvou nebo i více týdnech rozvine novorozenecký zápal plic, který může být až smrtelný. 

Přestože chlamydiová infekce dobře reaguje na antibiotickou léčbu, nárůst onemocnění stále dramaticky stoupá. Včasná diagnostika je základem úspěšné léčby.

Vyšetření se provádí jako odběr vzorků buněk z děložního čípku či z močové trubice, ale výsledek znáte za pár minut přímo v pohodlí domova.

Novamed Chlamydia Test se určitě vyplatí například zaměstnaným ženám, které si díky němu mohou během několika minut udělat orientační představu o závažnosti svého zdravotního stavu. Odpadá i ne vždy příjemá nutnost návštěvy gynekologa při jen slabém podezření na možnou nákazu. Testy jsou vhodné i pro kontrolní domácí diagnostiku po zaléčení.

Tato diagnostika od renomované izraeleské společnosti NOVAMED Ltd. má veškeré potřebné zdravotní certifikáty a dlouhodobé atesty. 

VÝHODY

• Bezpečná a přesná domácí detekce Chlamydiove infekce ze vzorku buněk z děložního čípku, či z močové trubice.

• Výsledek je znám za 15 minut.

SNADNÉ POUŽITÍ

• Jednoduché zařízení typu all-in-one umožňuje snadné testování a vyhodnocení.

• Uživatelsky zcela bezpečné. 

• Zvládne to každý!

BALENÍ

• Všechny nutné komponenty testu jsou integrovány do jedinečné platformy.

• Jednotlivé balení pro snadné testování a bezpečnou likvidaci po použití.

• Každé balení obsahuje 5 souprav pro provedení 5 testů.

SKLADOVÁNÍ A UCHOVÁVÁNÍ

Neotevřená testovací sada může být uchovávána při teplotě od 4 do 28°C do data spotřeby. Nenechávejte na přímém slunci, ve vlhkém prostředí a v horku.

 

Vlastnosti

Hmotnost
0,2
Datum exspirace:
2024-12

Novamed_Chlamydie_Navod

Stáhnout soubor (602.6k)
Rated 5.00 on the scale 1 - 5 based on 3 customer reviews
Ověřený zákazník

Dobrý test

Měl jsem podezření, že jsem něco chytil. A byl jsem nemile překvapený, protože vyšel pozitivní výsledek. Není špatné se otestovat doma než pomažete k doktoru.<br />

Ověřený zákazník

Ryclé

Testování je snadné a výsledky srozumitelné. Dodání rychlé.

Ověřený zákazník

Doporučuji

Partnerka měla potvrzenou od lékaře chlamydiovou infekci, já byl objednaný až za tři týdny, byl jsem nervózní a tenhle test vše vyřešil. Měl jsem negativní výsledek a kontrola u lékaře to jen potvrdila. Testu se dá věřit, doporučuji.

5.005.005.005.005.00

Avatar Radek A.
18.06.2022
Výhody:
verdikt testu byl shodný s pozdějšími laboratorními testy za tu cenu je v balení 5 testů, je tedy možné si výsledek ověřit ze vzorků ráno/večer, s odstupem času nebo i u partnera/partnerky pro muže i ženy jednoduché na pochopení jsem rád, že tato věc existuje za tu cenu je nejvýhodnější v rámci konkurenčních produktů

Slabiny:
není to 100% jistota dle návodu i odborníků, výsledek je nutné ověřit laboratorními testy, nicméně jako orientační zjištění ok test zabere 20 minut na vyhodnocení + 10 minut na uvolnění vzorku do kapátka, celé je to tedy asi na půl hodiny je zapotřebí zohlednit inkubační dobu, tedy minimálně 3 týdny po rizikovém pohlavním styku, jinak bude výsledek zkreslený před testováním je nutné nebrat alespoň 14 dní žádná antibiotika nebo další léky, které mohou výsledek zkreslit

Celkový názor:
Moje negativní výsledky byly následně podpořeny laboratorními testy. Celkem jsem si dělal testů několik, pro jistotu a vše negativní - za mě tedy spolehlivý. Pro milovníky adrenalinu je to ideální věc, protože stres při čekání na výsledek je opravdu znát.

Zdroj recenzí pochází z nákupního portálu Heureka