Výprodej! Novamed CAV II Ag One-step Assay - test k detekci psí laryngotracheitidie

Novamed CAV II Ag One-step Assay - test k detekci psí laryngotracheitidy - 5 ks

R-5103-5
1 561,98 Kč bez DPH 1 890,00 Kč
1 561,98 Kč bez DPH

Historie ceny     Historie ceny
Historie ceny Nejnižší cena za posledních 30 dnů: 1 890,00 Kč

CAV Ag II One-step Assay test - rychlá, jednoduchá a spolehlivá diagnostika psů s podezřením na infekci psím adenovirem typu II (ILTP). 5 testů v balení.

Termín dodání na dotaz

Infekční laryngotracheitida (ILTP) je vysoce infekční, akutní onemocnění psů, postihující zejména hrtan, průdušnici a průdušky. Častější výskyt bývá na podzim nebo na jaře.

Na vzniku se nejčastěji podílí hned několik původců. Z virů je to zejména virus parainfluenzy psů typ II a psí adenovirus typ II. Oba zmiňované viry jsou velmi infekční. Onemocnění se přenáší kapénkovou infekcí nebo přímým kontaktem mezi psy. Ideální pro šíření jsou místa s vysokou koncentrací psů (útulky, psí hotely, cvičáky, výstavy,...), v takovém prostředí dochází k přenosu velmi rychle a snadno (odtud zaké název psincový kašel). 

Infekce probíhá asi 10 dní a postupně vlivem imunitní reakce organizmu dojde ke zlepšení zdravotního stavu. Avšak bakterie je velmi odolná, může přežívat v dýchacích cestách 6-14 týdnů (někdy i celoživotně). Nejhorší varianta je současná infekce virem a bakterií, při které jsou klinické příznaky výraznější a trvají déle.

Celkové klinické příznaky jsou velmi variabilní, vše závisí od věku, kondici a imunitním stavu organizmu psa a na zastoupení jednotlivých patogenů při vzniku infekce.Typickým příznakem onemocnění je záchvatovitý suchý kašel. Často se k němu přidává i dávení a vykašlávání hlenu, případně pěny. Stav svým akutním nástupem a úporností může imitovat snahu vydávit cizí těleso (kost,...) uvízlé v krku. Kašel se často objevuje po zátěži, případně po stisku průdušnice (např. po tahání na obojku). Mezi další příznaky patří výtok z nosu, který může být až hnisavého charakteru. Změny apetitu a chování většinou nebývají přítomny. Horečka se nemusí objevit. Při komplikovanějším průběhu, kdy se přidruží i bakteriální infekce, můžeme sledovat slabost, letargii, horečku a současné postižení dolních cest dýchacích.Horší průběh onemocnění je u nevakcinovaných psů, štěňat, starých psů a u psů při současně probíhajícím chronickém onemocnění nebo s vrozenými vadami dýchacích cest.

CAV II Ag One-step Assay je sendvičová imunochromatografická zkouška laterálního toku ke kvalitativní detekci antigenu psího adenoviru typu II (CAV-II Ag) ze psího sekretu nebo krevního séra.

CAV Ag II One-step Assay se určitě vyplatí například lidem s časově náročným zaměstnáním, kteří si díky němu mohou během několika minut udělat orientační představu o závažnosti zdravotního stavu svého psa.

Tato diagnostika od renomované izraelské společnosti Novamed Ltd. má veškeré potřebné certifikáty a dlouhodobé atesty. 

VÝHODY

  • Bezpečná a spolehlivá detekce adenovirového antigenu.
  • Výsledek je znám za méně než 15 minut.
  • Dlouhá expirační doba (18 měsíců)

SNADNÉ POUŽITÍ

• Zařízení typu all-in-one umožňuje snadné testování a vyhodnocení.

• Uživatelsky zcela bezpečné. 

• Zvládne to každý!

BALENÍ

• Všechny nutné komponenty testu jsou integrovány do jedinečné platformy.

• Jednotlivé balení pro snadné testování a bezpečnou likvidaci po použití.

OBSAH BALENÍ

Každé balení CAV Ag II One-step Assay obsahuje vše potřebné k provedení pěti testů:

  • 5 x foliové pouzdro obsahující kazetu, pipetu a sáček s vysoušedlem
  • 5 x lahvička s činidlem (0,7 ml každá)
  • 5 x výtěrový tampon
  • Návod k použití v českém jazyce

SKLADOVÁNÍ A UCHOVÁVÁNÍ

Skladujte zabalené v uzavřeném obalu v chladničce nebo při pokojové teplotě (+2°C - +30°C). Neuchovávejte v mrazničce. Datum použitelnosti je uveden na obale.

Vlastnosti

Datum exspirace:
2022/03

Novamed_CAV II_Navod

Stáhnout soubor (240.71k)