Novamed  Listeria test - domácí test na infekci listerií

Novamed Listeria test - domácí test na infekci listerií - 5 ks

R-6044-5
495,87 Kč bez DPH 600,00 Kč

Listeria One-Step Assay. Rychlý, jednoduchý a spolehlivý test k detekci onemocnění  Listeriózou ze vzorku stolice. 5 testů v jednom balení.

Termín dodání na dotaz

Listerióza je vážné onemocnění způsobené požitím potravy kontaminované bakterií Listeria monocytogenes. bakterií Nejohroženější jsou především těhotné ženy, novorozenci a dospělé osoby s oslabeným imunitním systémem. Přenos se děje potravou - mlékem, měkkými sýry, kontaminovanou zeleninou a jídlem před požitím tepelně nezpracovaným, jako např. paštikou. Inkubační doba je v rozmezí 3-70 dní, nejčastěji okolo 3 týdnů.

Průběh onemocnění

Příznaky jsou obvykle podobné jako u chřipky: horečka, bolest ve svalech, někdy příznaky onemocnění zažívacího traktu jako žaludeční nevolnost, zvracení nebo průjem. Jestliže se nákaza rozšíří natolik, že zasáhne nervový systém, mohou se objevit příznaky jako bolest hlavy, ztuhlý krk, zmatenost, ztráta rovnováhy nebo náhlé nepravidelné pohyby končetin. Onemocnění se léčí antibiotiky.

Výskyt

Listeria monocytogenes se nachází v půdě a ve vodě. Zelenina se může kontaminovat z půdy nebo z hnojiva použitého k hnojení půdy. Zvířata mohou být nositeli bakterie aniž by jevily známky nemoci a mohou kontaminovat potraviny živočišného původu jako je maso a mléčné výrobky. Bakterie byla zjištěna v nejrůznějších syrových potravinách, jako jsou různé druhy nevařeného masa a zeleniny, ale také ve vyrobené potravině, u níž došlo ke kontaminaci až po její výrobě, tj. například měkké sýry a krájené výrobky z vařeného masa u pultu s lahůdkami. Tuto bakterii může obsahovat nepasterizované mléko nebo potraviny vyrobené z nepasterizovaného mléka.

Vyšetření se provádí jako běžný odběr vzorků ze stolice, ale výsledek znáte za pár minut přímo v pohodlí domova.

Listeria One-Step-Assay test se určitě vyplatí například lidem s časově náročným zaměstnáním, kteří si díky němu mohou během několika minut udělat orientační představu o závažnosti svého zdravotního stavu.

Ocení jej ale třeba i maminky s malými dětmi, kterým pomůže zjistit, zda je skutečně nutné navštívit přeplněnou čekárnu s rizikem další infekce.

Testy jsou vhodné i pro kontrolní domácí diagnostiku po zaléčení.

Tato diagnostika od renomované izraelské společnosti Novamed Ltd. má veškeré potřebné zdravotní certifikáty a dlouhodobé atesty. 

VÝHODY

• Bezpečná a přesná detekce bakterií Listerie monocytogenes ve vzorku stolice.

• Výsledek je znám za méně než 15 minut.

Pozn: Pro rychlou domácí detekci u těhotných, kde hrozí akutní nebezpečí pro plod!

SNADNÉ POUŽITÍ

• Unikátní patentované zařízení typu all-in-one umožňuje snadné testování a vyhodnocení.

• Uživatelsky zcela bezpečné. Žádné zapojení obsluhy do manipulace s testovacími činidly.

• Zvládne to každý!

BALENÍ

• Všechny nutné komponenty testu jsou integrovány do jedinečné platformy.

• Jednotlivé balení pro snadné testování a bezpečnou likvidaci po použití.

Každé balení obsahuje 5 souprav pro provedení 5 testů.

OBSAH SOUPRAVY

Každá souprava Listeria One Step Assay obsahuje všechno potřebné k provedení 1 testu.

1 Novamed Listeria One Step Assay kazeta 

1 zkumavka s ředícím roztokem

1 návod k použití v českém jazyce.

SKLADOVÁNÍ A UCHOVÁVÁNÍ

Skladujte uzavřené v originálním obale v chladničce nebo při pokojové teplotě (2–30°C). Test je použitelný po dobu použitelnosti vyznačené na obalu. Nezmrazujte.

Vlastnosti

Datum exspirace:
2022-03

Novamed_Listeria_Navod

Stáhnout soubor (528.82k)
Rated 4.67 on the scale 1 - 5 based on 3 customer reviews
Ověřený zákazník

Doporučuji - i jako kontrolu po vyléčení

Přesná detekce bakterií Listerie monocytogenes ve vzorku stolice. Měla jsem listerie, tak jsem tyto testy používala jako kontrolní po zaléčení. Jsou rychlé, jednoduché, každý musí návod pochopit. Doporučuji.

Ověřený zákazník

Testy pro klid - a z domova

Mám dvě malé děti. Měly problémy - zvracení, průjem – takže jsem vyzkoušela nějaké testy a mezi nimi i tento, naštěstí se listeria neprokázala. Za ten klid v duši ale ty testy stojí, zejména když se jedná o děti. A hlavně jsem se nemusela s nimi nikam vláčet nebo nosit vzorky pro laborku.

Ověřený zákazník

Včasné zjištění příčny a zdroje nákazy

Celá rodina jsme měli zažívací potíže po obědě v jedné restauraci, takže jsem hledal domácí testy a narazil jsem na tento e-shop. A koupil jsem několik růůzných a právě u listeria testu jsme zjistili všichni čtyři pozitivitu, kterou následně potvrdilo i vyšetření u lékaře. Takže test na listerii je určitě přesný. A díky včasnému zjištění byl jasný i zdroj nákazy. Hygiena tam naběhla hned ten den, co se to dozvěděli.