Nano Repro FertiQUICK test - domácí test mužské plodnosti

EAN: 4260173430172
FertiQ
487,60 Kč bez DPH 590,00 Kč
487,60 Kč bez DPH

Historie ceny     Historie ceny
Historie ceny Nejnižší cena za posledních 30 dnů: 590,00 Kč

FertiQUICK je rychlý a spolehlivý domácí test mužské plodnosti. Vyhodnocuje koncentraci spermii v ejakulátu. Test do 10 minut zjistí, zda je počet spermii ve standardním limitu pro mužskou plodnost.

Termín dodání na dotaz

Kdysi byla neplodnost považována za vysloveně ženský problém. Neplodnost ale se netýká jen žen. Problémy muže jsou jedinou či další příčinou neplodnosti až u 40 procent neplodných párů. Párů, které se marně snaží o početí celý  rok, je aktuálně 10-15 procent.

Mužská plodnost

Pod pojmem mužská plodnost se skrývá schopnost muže oplodnit ženu. Je k tomu třeba spolupracující sexuální partnerka a sexuálně vzrušený muž, jehož sperma obsahuje dostatečné množství zdravých, pohyblivých a životaschopných spermií. V současné době se dle Světové zdravotnické organizace (WHO) považuje za normální stav, když celkový ejakulát obsahuje 40 milionů spermií a více, přičemž 75 % z nich jsou spermie živé a 50 % pohyblivé a s normální morfologií. Spodní norma pro plodnost mužů je pak stanovena na 15 milionů spermií v jednom mililitru ejakulátu. Je-li počet spermií ve vzorku nižší, mluví se již o snížené plodnosti či neplodnosti.

I navzdory nízkému počtu spermií, který byl dříve považován za neslučitelný s oplodněním (např. pod 5 milionů nebo pohyblivost pod 20 %) je stále možnost, že jsou vaše spermie za určitých podmínek schopny oplodnit vajíčko, zvlášť pokud to jsou spermie vysoce kvalitní - tzn. živé a dobře pohyblivé.

Kvalita spermií se mění

Počet a kvalita spermií se během života muže mění. Jinak bude vypadat spermiogram 25letého muže a jinak muže 70letého. Svůj vliv má i životní styl. Důležité je však vědět, že snížení počtu spermií může být jen přechodné a při dodržování určitých zásad se může stav opět zlepšit.

Jak podpořit plodnost?

Mužská plodnost je ovlivněna mnoha faktory. Svou roli hraje genetika i způsob života. 

Podpořte plodnost:

  • Zdravým životním stylem – pohyb, více ovoce a zeleniny, nekuřte, omezte alkohol a vyhněte se drogám – zabijákům spermií.
  • Vyvarujte se všeho, co by mohlo mít vliv na zvýšení teploty v okolí varlat. Aby docházelo k tvorbě spermií, teplota ve varlatech by měla být asi o 1 °C nižší, než je teplota těla - tj. je třeba se vyvarovat např. upnutému spodnímu prádlu, horké vaně, saunování, sezení s notebookem na klíně apod.
  • Mějte pravidelný sex, ale ne několikrát denně. Dle odborníků je sex vícekrát denně z hlediska početí kontraproduktivní, protože se po ejakulaci nestačí počet spermií hned obnovit.

FertiQUICK je rychlý test pro domácí použití k detekci koncentrace spermií v lidském spermatu s přesností 95,1%.

Test prokáže, zda je počet spermií v normě (nejméně 20 milionů spermií/1 ml). Testem nejsou detekovány jiné faktory plodnosti (např. pohyblivost, kvalita, apod). Používá se metoda testovací kazety s principem antigen-protilátek (imunoanalýza). Výsledky testů lze odečíst pomocí ne/přítomnosti čárek v testovacích polích.

Výhody testu:

  • Kompletní testovací souprava s veškerým potřebným příslušenstvím.
  • Bezpečný a jednoduchý domácí test s výsledkem do několika minut.
  • Pohodlná a intimní atmosféra pro provedení testu.
  • Poskytuje představu o možné příčině neplodnosti.

OBSAH SOUPRAVY

testovací souprava obsahuje všechny potřebné položky potřebné pro zkoušku:

1 zkušební kazeta v uzavřeném obalu,

1 lahvička s roztokem,

1 pipeta pro přenos spermatu,

1 nádobka na odběr spermatu,

Návod k použití v českém jazyce.

SKLADOVÁNÍ A UCHOVÁVÁNÍ

Skladujte uzavřené v originálním obale v chladničce nebo při pokojové teplotě (2–30°C). Datum spotřeby je uvedeno na obale. Test musí před použitím zůstat v originálním balení. Nezmrazujte.

Vlastnosti

Datum exspirace:
2021/12

Nano Repro_Fertiquick_Navod

Stáhnout soubor (726.83k)

Instruktážní video: