Výprodej! Novamed CPV Ag One-step Assay - test k detekci psího parvoviru

Novamed CPV Ag One-step Assay - test k detekci psího parvoviru - 5 ks

R-5102-5
785,12 Kč bez DPH 950,00 Kč
785,12 Kč bez DPH

CPV Ag One-step Assay test - rychlá, jednoduchá a spolehlivá diagnostika psů s podezřením na infekci psím parvovoirem. 5 testů v balení.

Termín dodání na dotaz

Parvoviróza je silně nakažlivé závažné onemocnění způsobené virem z čeledi Parvoviridae. Pro tento virus je typická extrémní odolnost vůči vlivům vnějšího prostředí. V trusu infikovaných zvířat může přežívat i 6-12 měsíců. V Česku je očkování proti parvoviróze součástí běžných kombinovaných vakcín. Přesto se u nás nemoc pořád vyskytuje a v poslední době je na vzestupu.

Virus vstupuje do psího těla výhradně přes trávicí trakt. Šíření infekce probíhá trusem, močí nebo slinami postižených zvířat, ale může se přenášet i kontaktem s kontaminovanými předměty. Lidé mohou přenášet virus na botách i několik týdnů poté, co se prošli po cestě, na kterou se vykálel nakažený pes.

Virus napadá hlavně mladé psy do 6 měsíců věku, kteří ještě nebyli vakcinováni. Štěňata do stáří 4 měsíců jsou nejzranitelnější, poté již úmrtnost klesá. Naopak i psi starší 8 let, kteří nebyli nikdy vakcinováni a žijí ve větších skupinách, se mohou snadno stát obětí viru. Bylo zjištěno, že němečtí ovčáci, dobrmani a rotvajleři jsou k infekci citlivější.

Inkubační doba je 7 - 14 dnů. Po uplynutí této doby se setkáváme s náhlým a intenzivním zvracením. Infikovaní psi bývají obvykle letargičtí a bez chuti k jídlu a pití. Vyskytuje se vysoká horečka. Po několika hodinách začíná pes mít vodnatý, zapáchající a velmi často krvavý průjem. Rychle dochází k dehydrataci, elektrolytové dysbalanci a později i ke ztrátě hmotnosti. Může dojít až k šoku a smrti. Kromě střevní parvovirózy existuje i forma srdeční. Ta nejčastěji postihuje velmi malá štěňata do dvou týdnů věku. Infekce v těchto případech postupuje extrémně rychle a prakticky vždy vede ke smrti štěněte.

Ne každý pes, který zvrací a má krvavý průjem, má parvovirózu. Náhlý nástup takových příznaků u štěněte však musí vyvolat podezření a to i u očkovaných štěňat, protože očkování chrání štěňata až po několikáté dávce a štěně může onemocnět dříve. Nejlepší metodou, jak zjistit, jestli se jedná o parvovirózu, je vyšetření trusu, buď v laboratoři metodou zvanou hemaglutinace, nebo nějakou rychlou testovací soupravou (např. zde nabízenou).

CPV Ag One-step Assay je sendvičová imunochromatografická zkouška laterálního toku ke kvalitativní detekci antigenu psího Parvoviru (Canine Parvovirus CPV Ag) ze psí stolice nebo zvratků. 

Tato diagnostika od renomované izraelské společnosti Novamed Ltd. má veškeré potřebné certifikáty a dlouhodobé atesty. 

CPV Ag One-step Assay se určitě vyplatí například lidem s časově náročným zaměstnáním, kteří si díky němu mohou během několika minut udělat orientační představu o závažnosti zdravotního stavu svého psa.

VÝHODY

  • Bezpečná a spolehlivá detekce parvovirového antigenu.
  • Výsledek je znám za méně než 15 minut.
  • Detekuje patogenické CPV subtypy (CPV2, CPV2a &CPV2b) ve stolici již 3 dny po infekci.
  • Nedetekuje CPV z očkovací látky.
  • Výtečná pomůcka k předpovědi prognózy CPV infikovaného psa během léčby. (Slabá intenzita testovacího proužku označuje pokles virové nálože).
  • dlouhá expirační doba (18 měsíců)

SNADNÉ POUŽITÍ

• Zařízení typu all-in-one umožňuje snadné testování a vyhodnocení.

• Uživatelsky zcela bezpečné. 

• Zvládne to každý!

BALENÍ

• Všechny nutné komponenty testu jsou integrovány do jedinečné platformy.

• Jednotlivé balení pro snadné testování a bezpečnou likvidaci po použití.

OBSAH BALENÍ

Každá souprava CPV Ag One-step Assay obsahuje vše potřebné k provedení 5 testů:

  • 5 x foliové pouzdro obsahující kazetu, pipetu a sáček s vysoušedlem
  • 5 x lahvička s činidlem (1 ml každá)
  • 5 x výtěrový tampon
  • Návod k použití v českém jazyce

SKLADOVÁNÍ A UCHOVÁVÁNÍ

Skladujte zabalené v uzavřeném obalu v chladničce nebo při pokojové teplotě (+2°C - +30°C). Neuchovávejte v mrazničce. Datum použitelnosti je uveden na obale.

Vlastnosti

Datum exspirace:
2022-03

Novamed_CPV_Navod

Stáhnout soubor (242.9k)