Cart (empty) 0

Novamed Gonorrhea test - test for gonorrhea - 5 pcs

R-6026-5
CZK 570.25 bez DPH CZK 690.00
CZK 570.25 without VAT Delivery 1-3 working days

A quick, simple and reliable test to detect gonorrheal infection caused by Neisseria Gonorrhea from a urogenital specimen. 5 tests in one package.

In stock

Gonorrhea (kapavka) patří mezi nejčastější sexuálně přenosnou chorobu v České republice. Podléhá povinnému hlášení. Původcem kapavky je bakterie Neisseria gonorrhoeae, jejímž jediným hostitelem je člověk. K přenosu dochází v naprosté většině případů přímým kontaktem s nakaženou sliznicí. Bakterie napadají přednostně sliznici močové trubice, pohlavních orgánů, ale také hltanu nebo konečníku (v závislosti na zvolených sexuálních praktikách). V napadené části těla způsobuje bakterie hnisavý zánět. Neléčená kapavka přechází do chronického stádia a způsobuje vážnější komplikace (záněty prostaty, nadvarlete, u žen gynekologické záněty). Onemocnění může vést až k neplodnosti, a to jak u mužů, tak i u žen. U žen dále může způsobit potrat či mimoděložní těhotenství.

Inkubační doba kapavky se pohybuje mezi 2 až 14 dny. U žen se první příznaky objevují nejčastěji mezi 4. a 7. dnem po nakažení, u mužů potom zhruba mezi 2. až 5. dnem. Není to ale pravidlem, u některých lidí se může nemoc projevit až za mnoho měsíců. U mužů se projevuje onemocnění výrazněji (akutní záněty), u žen může být i zcela asymptomatická. Statistiky uvádějí, že až polovina nakažených žen nepociťuje žádné příznaky.

Příznaky u mužů: hnisavý zánět močové trubice, nucení k močení, pálení při močení, výtok, příměs krve v moči, později i zvýšená teplota, svědění kolem konečníku a výtok (při nákaze análním sexem) zarudnutí a otok sliznice úst a obličeje (při nákaze orálním stykem), bolest kloubů.

Příznaky u žen: nucení k močení, výtok z vagíny, krvácení, krvácení po pohlavním styku a mezi obdobími menstruace, zánět děložního hrdla a močové trubice, anální výtok, svědění (při nákaze análním sexem), zarudnutí a otok sliznice úst a obličeje (při nákaze orálním stykem), bolest kloubů.

Vyšetření se provádí jako běžný odběr vzorků z močopohlavního ústrojí, ale výsledek znáte za pár minut přímo v pohodlí domova.

Gonorrhea One-Step-Assay test se určitě vyplatí například lidem s časově náročným zaměstnáním, kteří si díky němu mohou během několika minut udělat orientační představu o závažnosti svého zdravotního stavu.

Testy jsou vhodné i pro kontrolní domácí diagnostiku po zaléčení.

Tato diagnostika od renomované izraelské společnosti Novamed Ltd. má veškeré potřebné zdravotní certifikáty a dlouhodobé atesty. Řešení je patentově chráněno.

VÝHODY

• Bezpečná a přesná detekce Gonorrhey ze vzorku močopohlavního ústrojí a v moči.

• Výsledek je znám za méně než 15 minut.

SNADNÉ POUŽITÍ

• Unikátní patentované zařízení typu all-in-one umožňuje snadné testování a vyhodnocení.

• Uživatelsky zcela bezpečné. 

• Zvládne to každý!

BALENÍ

• Všechny nutné komponenty testu jsou integrovány do jedinečné platformy.

• Jednotlivé balení pro snadné testování a bezpečnou likvidaci po použití.

• Každé balení obsahuje 5 souprav pro provedení 5 testů.

OBSAH SOUPRAVY

Každá souprava Gonorrhea One-Step Assay obsahuje všechno potřebné k provedení 1 testu.

5 Novamed Gonorrhea One Step kazet

5 sterilních tamponů

5 jednorázových pipet

5 jednorázových zkumavek

1 kapátko obsahující činidlo 1 (14ml)

1 kapátko obsahující činidlo 2 (6ml)

1 návod k použití v českém jazyce

SKLADOVÁNÍ A UCHOVÁVÁNÍ

Neotevřená testovací sada může být uchovávána při teplotě od 2 do 30°C do data spotřeby. Nenechávejte na přímém slunci, ve vlhkém prostředí a v horku.

 

Data sheet

Height
0,2
Expiration date:
2024-04

Novamed_Gonorrhea_Navod

Download (696.52k)
5.005.005.005.005.00

Avatar Jarmila V.
12.08.2022
Overall opinion:
Překvapil mě výtok, který jsem předtím neměla a protože mám po delší době počínající vztah, tak jsem se vyděsila. Ptát se partnera na něco takového je pro vztah konečná, tak mě test uklidnil a výtok se zase ztratil. Vpodstatě v době provedení testu už ani nebyl, ale pro jistotu jsem si test udělala. Je snadný a dobře čitelný.

The source of the reviews comes from the Heureka shopping portal