Viola Chlamydia Test - domácí test na chlamydiovou infekci

Care Diagnostica Chlamydia Test - domácí test na chlamydiovou infekci

EAN: 9007224972756
ZANL-0016
404,96 Kč bez DPH 490,00 Kč
404,96 Kč bez DPH

Historie ceny     Historie ceny
Historie ceny Nejnižší cena za posledních 30 dnů: 490,00 Kč

Rychlý, jednoduchý a spolehlivý test k detekci chlamydiové infekce, způsobené Chlamydia trachomatis ze vzorku buněk z krčku děložního. Určen pouze pro ženy. 

Termín dodání na dotaz

Chlamydiová infekce je sexuálně přenosná nemoc, kterou způsobuje bakterie Chlamydia trachomatis. Chlamydiové infekce jsou velice zákeřné. Nemoc se v většinou projevuje jako zánět v urogenitálním traktu či rektu. Nemoc ale může probíhat i skrytě, protože část nakažených nepociťuje žádné symptomy, jako je výtok či bolesti v oblasti pohlavních orgánů. 

MUŽI - u mužů se infekce projevuje zánětem močové trubice. 40 – 50% všech zánětů je způsobeno právě přítomností chlamydií. Pokud se infekce projeví, prvními příznaky jsou pálení a bolestivost při močení, někdy se může vyskytnout vodnatý výtok z močové trubice. Inkubační doba je 10–20 dní. Pokud nedojde k včasné léčbě, mohou nastat komplikace. Infekce prostupuje z močových cest do prostaty a následně přes chámovody k varlatům a nadvarlatům. V některých případech dochází i k zánětu konečníku. Zánět je velmi bolestivý a může vyústit až v neplodnost.

ŽENY - sliznice pochvy u žen je proti chlamydiím odolná, proto infekce prostupuje až na děložní hrdlo. Projevy většinou nejsou nikterak výrazné, a proto často dochází k podcenění zdravotního stavu. Především se vyskytuje výtok (neurčitý, hlenovitý až hnisavý), bolestivost při pohlavním styku, krvácení v průběhu cyklu a rovněž jako u mužů svědění a pálení při močení. Postižen může být také vnější genitál výskytem puchýřků. U žen postihují chlamydiové infekce většinou zároveň děložní hrdlo i močovou trubici. Pokud se infekce včas nezaléčí, postupuje infekce přes dělohu na vejcovody a na vaječníky. Vzniká tzv. hluboký pánevní zánět, který se projevuje silnou bolestí v podbřišku, zvýšenou teplotou, popř. poruchami menstruačního cyklu. Komplikacemi neléčené infekce jsou neplodnost, jejíž výskyt je častější než u mužů, možné mimoděložní těhotenství, potrat nebo předčasný porod. Infekce děložního hrdla může být jedním z faktorů pro vznik karcinomu. V některých případech dojde při porodu k přenosu na novorozence.  Ve 40 % případů onemocní novorozenci pár týdnů po porodu chlamydiovým zánětem spojivek a u 10 % z nich se po dvou nebo i více týdnech rozvine novorozenecký zápal plic, který může být až smrtelný.

Vyšetření se provádí jako odběr vzorků buněk z děložního čípku, ale výsledek znáte za pár minut přímo v pohodlí domova.

Viola Chlamydia Test se určitě vyplatí například zaměstnaným ženám, které si díky němu mohou během několika minut udělat orientační představu o závažnosti svého zdravotního stavu. Odpadá i ne vždy příjemná nutnost návštěvy gynekologa při jen slabém podezření na možnou nákazu. Testy jsou vhodné i pro kontrolní domácí diagnostiku po zaléčení.

Tato diagnostika od renomované rakouské společnosti CARE diagnostica má veškeré potřebné zdravotní certifikáty a dlouhodobé atesty. 

VÝHODY

• Bezpečná a přesná domácí detekce Chlamýdiove infekce ze vzorku buněk z děložního čípku.

• Výsledek je znám za 15 minut.

SNADNÉ POUŽITÍ

• Jednoduché zařízení typu all-in-one umožňuje snadné testování a vyhodnocení.

• Uživatelsky zcela bezpečné. 

• Zvládne to každý!

OBSAH SOUPRAVY

  • Fólie s testovací kazetou a vysoušedlem
  • Zkumavka s činidlem
  • Sterilní tampon
  • Návod k použití v českém jazyce

SKLADOVÁNÍ A UCHOVÁVÁNÍ

Neotevřená testovací sada může být uchovávána při teplotě od 4 do 28°C do data spotřeby. Nenechávejte na přímém slunci, ve vlhkém prostředí a v horku.

 

Vlastnosti

Datum exspirace:
2024-01-31

CD_Test na chlamydie_Navod

Stáhnout soubor (284.49k)
Rated 5.00 on the scale 1 - 5 based on 1 customer reviews
Ověřený zákazník

Dobrý

Chlamýdiová infekce může být i bezpříznaková, proto není od věci, zjistit, jak na tom tělo je. A tenhle test je opravdu srozumitelný.